Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1887 makale var.


Çevre kategorisinden diğer makaleler
Sakarya Temizlik Adapazarı Temizlik
Sektörün Parlayan Yıldızı İzmir Tabela Firması
Aydın halı yıkama
Bahçe Çit Çeşitleri
Tarus Temizlik Ekipmanları
2018 İn En iyi Leke çıkartıcısı Çıkartamadığı Leke yok
Hızlı Zayıfla
En Yaygın İçme Suyu Kirleticileri & Çözümleri
Fakro Çatı Pencereleri
Mersinde Profesyonel Temizlik Hizmeti için Pınar Temizlik
havalandırma sistemleri
bimhavalandirma.com.tr
1589 kez okundu | Çevre
Havalandırma Nedir?
Havalandırma, genellikle kapalı bir ortamın havasını değiştirmek amacı güdülerek dışarıdaki temiz havanın içeri alınması ve içerideki havanın da dışarı alınması esnasında yapılan değiş tokuş işlemidir.
Kısacası havalandırma işlemlerinde bir hava akımı oluşur ve dışarıdaki temiz havanın içeri girerek ortamı ferahlatması beklenir.

Havalandırma sistemleri günlük hayatta mutfak içerek mekânlarda karşımıza çıksa da büyük bir bölümü sanayi odaklı çalışmaktadır.
Marangoz atölyeleri, kot kumlama ve taşlama atölyeleri, kısaca pek çok farklı alanda faaliyet gösteren atölye ve fabrikalar havalandırma sistemlerine çalışmalarının sağlıklı biçimde devam ettirebilmesi ve doğraya zarar vermemesi açısından ihtiyaç duymaktadır.

Endüstriyel Sanayi tipi havalandırma sistemlerinde toz toplama, baca filtre, sulu filtre, jet pulse, doğalgaz baca sistemleri olmak üzere pek çok farklı havalandırma tipi kullanılmaktadır.
Bu saydığımız farklı havalandırma sistemlerinin tamamında sizlere BİMM Havalandırma olarak hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Havalandırma sistemleri yazımızın başında da belirttiğimiz üzere ortam içerisindeki oksijeni düşük hava ile temiz havanın yer değiştirmesi mantığı üzerine kurulmuş sistemlerdir.
Bu bağlamda doğaya doğrudan ya da dolaylı olarak bir zarar verilmemektedir.
Fakat karar verildikten sonra havalandırma sistemleri montaja başlanmadan önce doğru tip seçilmeli ve ona göre kurulumu gerçekleştirilmelidir.
Daha sonra da periyodik bakımları aksatılmadan düzenli olarak yetkin servislerce yapılmalıdır.
İşte tam da bu noktada yine havalandırma sistemlerinin bakımı konusunda BİMM Havalandırma olarak sizlere kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sistemlerin bakımını üstlenmekten onu duyacağımızı da belirtmek isteriz.
Sonuçta kaliteli hava solumak çalışan tüm işçilerimizin hakkı.

Toz toplama havalandırma sistemleri kurulduğu alan itibariyle tamamen sökülebilir (demonte) bir sistem olup istendiği takdirde bulunduğu ortamdan kaldırılabilir durumdadır.
Toz toplama sitemi marangozluk, ağaç işleri (kesme, oyma, delme vb.
) ve özellikle ortama talaş saçılan iş mekânlarında tercih edilen sistemlerimizdendir.
Ayrıca toz toplama sistemi ihtiyaca göre bir veya daha fazla üniteyi paralel bağlı çalıştırarak kapasite artırma imkânı sunmaktadır.
Toz toplama havalandırma sistemleri torbalı sistemle ve silkelemeli toz toplama üniteleri ile çalışmaktadır.
Genel olarak toz toplamalı havalandırma sistemlerini özetleyecek olursak sanayilerde çalışılan mekanlardaki oksijeni düşük havanın dışarıya çıkarılması ve temiz havanın içeri alınması şeklinde çalışan ve genelde de talaş bulunan ortamlarda tercih edilen havalandırma sistemidir.
Geri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış