Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1850 makale var.


Başvuru ve Eğitim kategorisinden diğer makaleler
Umde Reklam Tabela ve Dönerli Kimlik Kartı Standları
Katlanır çatı merdiveni
Fenerbahçe Gazetesi
Aralık Asura
izmirde mermerci
Zengin Bilgi Kaynağı
Bir Kaç Bir Şey
Ayın Popüler Canlı Bahis Siteleri 2020
para kazanmak
Tesettür Giyim
Site Tanıtımı Yapmak
sizin.site
1083 kez okundu | Başvuru ve Eğitim
İnternet sitesi sahiplerinin iki site arasında veya çapraz bir link organizasyonu halinde HTML linklerini kendi internet sitelerine yerleştirerek backlink elde ettiği bir çalışma türüdür.
Google ve diğer arama motorlarının yapay zeka kullanımına geçiş yapmasından önce link değişimleri gerçekten faydası görülen ve Pagerank değerinin arttırılmasına yardımcı olan bir link inşası yöntemiydi ancak günümüz itibariyle artık link değişim ağları için başta Google olmak üzere diğer tüm arama motorları negatif bir tutum takınmaktadır.


Link Değişimi
Link değişimi gerçekleştirmenin birçok yolu vardır.
İki Webmaster A sitesi ile B sitesi arasında link değişimi yaparak kendi linklerini birbirlerinin internet sitesine yerleştirerek link takası gerçekleştirebilmekteydi.
Özellikle alanları benzer siteler arasında yapılan bu link değişimleri hem iki sitenin de daha iyi sıralamalar elde etmesine hem de okuyucu kitlesini birbirleriyle paylaşmasına yardımcı oluyordu.


Daha sonradan Google ve diğer arama motorları link değişimi işlemlerini cezalandırmaya başlayınca internet sitesi sahipleri çapraz linkleme organizasyonlarıyla link değişimi işlemini gerçekleştirmeye devam etti.


Çapraz linklemede, A sitesi B sitesine link verirken C sitesi A sitesine ve D sitesi de B sitesine link çıkışı sağlıyordu.
Böylece algoritmanın dikkati çekilmeden tüm internet sitesi sahipleri hem link çıkışı elde ediyor hem de okurlarını paylaşabiliyordu.
Bugün hala ufakta olsa etkisi görülebilen bir link inşası olmasına karşın link değişimi artık internet sitesi sahipleri tarafından uygulanan bir link inşası yöntemi değildir.


Link Değişimi Backlink
Sosyal medyanın popüler hale gelmesi ve sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasından önce link inşası yapmak gerçekten oldukça zor bir işti.
Link çıkışı sağlayan çok az site vardı ve site sahipleri gerçekten kendi içerikleriyle uyumlu olan internet sitelerinden backlink elde etmekte güçlük çekiyordu.


Akabinde her iki internet sitesinin de karlı çıkabileceği link değişimi yöntemiyle link inşası yapma yöntemi geliştirildi.
Uzun yıllar boyunca faydalanılan bir yöntem olan link değişimi sayesinde birbirine benzer internet siteleri kolayca backlink’ler elde ederek arama motoru üzerindeki otoritelerini sağlamayı başardı.


Sosyal medya kanallarının gelişmesiyle birlikte link türleri de değişti ve gelişti.
Algoritmaların değişmesiyle birlikte link değişimleri fark edilir hale geldi ve kaliteli çeşitli linkler önem kazanmaya başladı.
Link değişimi hala birçok kullanıcı tarafından backlink amacıyla tercih edilen bir yöntem olmasına karşın, link değişiminin size şu gibi dezavantajları dokunabilir

Siteniz Google tarafından cezalandırılabilir ve spam link kasma gerekçesiyle sandbox’a gönderilebilir.

Sitenizin düzenli okurları, link değişimi gibi eski moda yöntemlerle gelir elde ettiğinizi düşünebilir bu da sitenizin marka değerinin zarar görmesi anlamına gelir.

Daha sonradan kurtulmak isteyeceğiniz kaliteli olmayan link çıkışları internet sitenizin üzerine yapışıp kalabilir.

Link verdiğiniz internet sitelerinin içerikleri kaliteli olmaması halinde aktif kullanıcılarınızı kaybetmenize neden olabilir.İnternet sitesi sahiplerinin iki site içinde veya çapraz bir bağlantı organizasyonu halinde HTML linklerini kendi internet sitelerine yerleştirerek backlink elde etmiş olduğu bir emek harcama türüdür.
Google ve öteki arama motorlarının suni zeka kullanımına geçiş yapmasından önce link değişiklikleri harbiden faydası görülen ve Pagerank değerinin arttırılmasına yardımcı olan bir link inşası yöntemiydi ancak günümüz itibariyle artık link değişiklik ağları için başta Google olmak üzere diğer tüm arama motorları negatif bir tutum takınmaktadır.
Link değişimi gerçekleştirmenin birçok yolu vardır.
İki Webmaster A sitesi ile B sitesi arasında bağlantı değişimi yaparak kendi linklerini birbirlerinin web sitesine yerleştirerek bağlantı takası gerçekleştirebilmekteydi.
Özellikle alanları benzer siteler arasında yapılan bu bağlantı değişiklikleri hem iki sitenin de daha iyi sıralamalar elde etmesine aynı zamanda okuyucu kitlesini birbirleriyle paylaşmasına yardımcı oluyordu.


Daha sonradan Google ve öteki arama motorları link değişimi işlemlerini cezalandırmaya başlayınca web sitesi sahipleri çapraz linkleme organizasyonlarıyla bağlantı değişimi işlemini gerçekleştirmeye devam etti.


Çapraz linklemede, A sitesi B sitesine link verirken C sitesi A sitesine ve D sitesi de B sitesine bağlantı çıkışı sağlıyordu.
Böylece algoritmanın dikkati çekilmeden bütün internet sitesi sahipleri hem bağlantı çıkışı elde ediyor hem de okurlarını paylaşabiliyordu.
Bugün hala ufakta olsa etkisi görülebilen bir link inşası olmasına karşın bağlantı değişimi artık internet sitesi sahipleri tarafından uygulanan bir bağlantı inşası yöntemi değildir.


Sosyal medyanın popüler hale gelmesi ve sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasından ilkin link inşası yapmak gerçekten oldukca zor bir işti.
Link çıkışı elde eden oldukça az site vardı ve site sahipleri harbiden kendi içerikleriyle ahenkli olan web sitelerinden backlink elde etmekte zorluk çekiyordu.


Akabinde her iki internet sitesinin de karlı çıkabileceği link değişimi kanalıyla bağlantı inşası yapma yöntemi geliştirildi.
Uzun yıllar süresince faydalanılan bir metot olan bağlantı değişimi sayesinde birbirine benzer internet siteleri kolayca backlink’ler elde ederek arama motoru üstündeki otoritelerini sağlamayı başardı.


Sosyal medya kanallarının gelişmesiyle birlikte bağlantı türleri de değişti ve gelişti.
Algoritmaların değişmesiyle birlikte bağlantı değişiklikleri fark edilir hale geldi ve kaliteli çeşitli bağlantılar ehemmiyet kazanmaya başladı.
Link değişimi hala birçok kullanıcı tarafınca backlink amacıyla tercih edilen bir yöntem olmasına karşın, bağlantı değişiminin size şu gibi dezavantajları dokunabilir

Siteniz Google tarafınca cezalandırılabilir ve spam bağlantı kasma gerekçesiyle sandbox’a gönderilebilir.


Sitenizin düzenli okurları, link değişimi benzer biçimdGeri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış